Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Uzun zamandır yurt dışında okuma planları yapan fakat bundan biraz çekinen bir birey olarak, doğru düzgün yurtdışı danışmanlık eğitimi hizmeti veren bir kurum arayışındaydım. Yurtdışı eğitim kurumlarına dışarıdan bakıldığında aslında hepsi bir gibi duruyor, bu durum sizleri yanıltmasın. Kesinlikle çok ince ayrıntılar söz konusu.

Öncelikle yurtdışı eğitiminde bazı hususları gözden geçirmek gerekiyor, bunlardan en önemlisi:

-Bütçe,

-Okumak için karar verilen ülke,
-Adaptasyon süresi, 

Aslında daha onlarca madde sıralayabilirim. En kritik 3 mesele üzerinde durmak istedim. Ki bunun yanında Üniversitelerin fiyat politikalarını günden güne değiştirmeleri, öğrencilere doğrudan denklik vermeleri, bölgenin sosyal & ekonomik durumu gibi bir sürü etken söz konusu. 
Geçtiğimiz yıllara oranla artık yurt dışına çıkmak ve yurt dışında eğitim almak çok daha kolay. Doğru bilgi toplamak adına araştırmış olduğum kurumlar arasında AYMİR DANIŞMANLIK birçok yönüyle tercih sebebim oldu, kendileri danışmanlık sektöründe 11 yıldır hizmet veren köklü bir kuruluş. Oldukça ilgili ve güler yüzlü ekibi, sorularıma içtenlikle yanıt vererek aklımdaki birçok düşünceyi aydınlattı. Mesela yurt dışındaki üniversitelerin öğrencileri sınavsız kabul ettiğini, Türkiye’deki mevcut eğitim sisteminde olduğu gibi Tıp, Hukuk, Mühendislik dal
larında baraj puanlarının her geçen gün artmasına rağmen, yurt dışında sınavsız olarak sadece belli başlı evraklarla birlikte çok makul fiyatlar istendiğini kendilerinden öğrendim. Yüksek lisans ve doktora için de aynı durumlar geçerli.

Birçok ülkede yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumları araştıran arkadaşlarım için dilerim kapsamlı bir yazı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir