Ücretsiz En İyi 5 İnstagram Analiz Aracı

Kullanıcılar ve markaların etkileşimini ölçmek için, diğer popüler sosyal medya platformlarının çoğundan farklı olarak, Instagram’ın kendi analitik gösterge tablosu yok maalesef.

Neyse ki,  ücretsiz olarak bazı iyi olan araçlar sayesinde bunu halledebiliriz. Burada son zamanlarda kullanılan en iyi 5 araç üzerine dikkat çekmek istedim.

Iconosquare (Eski Statigram olarak da bilinir)

iconosquare_explanationBazılarınız Statigram olarak biliyor olabilir Iconosquare’i. Ortalama bir sosyal medya kullanıcısının yanı sıra, iş artırmak için sosyal bir araç olarak aslında büyük markalara da hitap ediyor. Masaüstü uygulaması sizi yeterince yüksek düzeyde tatmin edici seviyede. Derinlemesine analiz, ortalama begeni sayısı, en çok beğenilen fotoğraflar, fotoğraf başına aldığınız yorumlar, takipçi büyüme çizelgeleri, ve çok daha fazlası.

Ama burada bitmiyor. Iconosquare aynı zamanda kullanıcıların çapraz kanal etkileşimini artırmak için onların Facebook sayfalarına özel bir Instagram sekmesi eklemelerine izin verir.

 

SimplyMeasured

Eğer firmanız veya markanız varsa Instagram hesabınızın bir üst düzey özetini sunmak gerekiyorsa, SimplyMeasured ücretsiz Instagram kullanıcı raporu tam aradığınız şey olabilir.

Simply-Measured

Web tabanlı rapor 25.000 takipçiye kadar olan hesaplar için kullanılabilir.  Kullanıcıların fotoğraf başına ortalama beğeni, yorum, anahtar kelime analizi, en aktif takipçileri, en iyi zaman gibi analitik veri raporlarını kapsamlı bir şekilde sunar. Son iki aylık periyodu gösterir.

InstaFollowmaxresdefault

Bu mobil uygulama-mevcut hem iOS ve Android için, takipçi kitlesi hakkında bilgi sağlayan basit bir araçtır. Yerine getirdiği işlevler :

  • Yeni takipçileri izler.
  • Takipten çıkanları gösterir.
  • Sizi geri takip etmeyenleri görme imkanı sağlar.
  • Takip ve uygulama içinde basit bir dokunuşla unfollow edebilirsiniz.

Union Metrics

unionmetrics_320pxSimplyMeasured sistemine benzer şekilde, Union Metrics de markalar için “sadece iki dakika içinde” kullanıcıların Instagram hesabı hakkında bilgi veriyor. Union Metrics paylaşım istatistiğini düzenli bir şekilde raporlar. Hatta ücretli kullanılan bazı araçların algoritmalarına sahip olup, bu verileri içerir. 2 dakika ayırmak için bence denemeye değer.

 

Crowdfire (JustUnfollow olarak da bilinir)

Crowdfire (iOS ve Android’de) hem de web üzerinde ve mobil cihaz üzerinden kullanılabilecek bir ücretsiz Instagram ve Twitter analiz aracıdır.

indir

Uygulamayı kullanan hesapların inaktif takipçileri de onlara gösterir basit bir arayüz ile takipten çıkmalarına olanak verir. Aynı zamanda anahtar kelimelere dayalı bir sistemi var. Ayrıca, Crowdfire’ı hatırlatıcı ol

arak kullanabilirsiniz. Hesabınıza belirli bir zamanda yüklenecek olan bir fotoğrafı size hatırlatması için için uygulamayı kurabilirsiniz.

 

Bir marka ya da birey olarak analizin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmak ve her ay kontrol etmekte fayda var. Herkese kolay gelsin.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir