Takma Kirpik Etkisi – %100 Gerçek Yorum

Bir çoğumuz ipek kirpik deyince şöyle bir durup düşünüyor. Korkutucu ve bir o kadar güzel geliyor. Konu ipek kirpik olunca görüntüye aldanmak istiyor insan.

Ben de düşündüm. Aslında böyle bir fikrim de yoktu. İnce eleyip sık dokurum, yakın arkadaşlarım bu anlamda beni iyi tanır. Kapsamlı bir araştırma yaparım. Öncelikle bu ipek kirpik muhabbeti ile ilgili netten biraz bakındım. Düşündüm taşındım bu evrede iyice. En büyük korkulu rüyam bir nebze de olsa kirpiklerimi dökmesiydi. Bu durum özellikle biz kadınlar için pek iç acıcı bir durum değil. Kirpiklerimizin gür olması bizler için biçilmiş kaftan. Bazılarımız doğuştan bu durumdan muzdarip. Bir kaç kişiden de duyduğuma göre dökülen kirpiklerinizin tekrar çıkması çok çok zormuş. Üstelik eyeliner sürmek, makyaj temizleme suyu ile makyajınızı temizlemek de yeni yaptırdığınız ipek kirpiklerinizi dökermiş.

Funda Barlık – Bakırköy civarında belki de büyük güzellik merkezleri dururken aklımıza gelmeyen bir isim. Yaklaşık 1.5 ay önce kendisinde ipek kirpik işlemi yaptırdım. Sonuçlarını bilerek 1 aydan uzun bir süre deneyimledikten sonra paylaşmak istedim.

1- İlk gün bir ağırlık hissediyorsunuz kirpiklerinizde. Bundan kaçış yok. İpek kirpik takılma aşamasında ise bir buçuk saat boyunca gözleriniz kapalı duruyorsunuz.

2- Duş almayın ilk gün derim. En azından 24 saat su ve sıcak su buharı temas etmemesi kirpiklerinizin daha uzun süre kalıcılığını sağlayacaktır.

3- 7 – 14 gün içerisinde koparak dökülmeler olacaktır. Bu sizi ürkütmesin. Bazen makyaj temizleyince bile pamukla gelebiliyor elinize. 1.5 ay sonunda ise bir kısmı dökülmüş oluyor maalesef. Kirpik yapıştırıcısı etkisini kaybettikçe azalıyor.

4- Sizi rimel derdinden kurtarıyor ama eyeliner sürmek de biraz zorlaşıyor. O yüzden göz kalemi tercih edin derim. Makyajınızı temizleme esnasında micellar su kullanın, yağlı makyaj temizleyicilerden bir süre uzak durun.

5- İpek kirpik ömrü ortalama 2.5 ile 3 ay arasında değişiyor. 3 ay sonunda çıkarmak için tekrar güzellik merkezine geri gitmeniz gerekecek. Çıkardıktan sonra görüntünüz biraz gözünüze görüntü boş gelebilir.

6- Gelelim en önemli noktaya ipek kirpik, kendi kirpiklerimizi döker mi? İpek kirpikler teker teker kirpik diplerine kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırılıyor. Yapıştırıcının miadı dolduğu anda ipek kirpik de dökülüyor. Bir çoğu kendi kirpiklerimizin de üzerine yapıştırılıyor. Haliyle kopma anında kendi kirpiklerimizin de bir tutam götürüyor. Bu yüzden kendi kirpiklerinizi durduk yere dökmeyecek fakat 0 zarar de vermeyecek. Bu yüzden bu şekilde bakarsanız daha sağlıklı bir yorum getirmiş olursunuz.

<
p>7- Son olarak bence ipek kirpiklerinizi çıkardıktan sonra kirpik diplerinize güzel bir argan yağı karışımı kürü hazırlayın ve bu kürü 2 hafta boyunca her gece kullanın. Gece uyumadan önce olması tercihim.

Benim ipek kirpik deneyimim bu şekilde oldu. Varsa bir yorumunuzu alırım. 🙂

Mutlu günlere…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir