Pokemon Go Çılgınlığı

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go çılgınlığının ne kadar inanılmaz boyutlara ulaştığını görebilmek için biraz rakamlara bakalım.

İstatistiklere bakılacak olursa dünyada insanlar Tinder’da yeni bir randevu yakalamaktan çok Pokemon yakalamayı tercih ediyor. Similar Web’in paylaştığı verilere göre Pokemon Go uygulaması, Amerikalıların telefonlarında Tinder’dan daha fazla sayıda bulunuyor. Yılların uygulaması Tinder’dan daha fazla sayıda telefonda indirilmiş olunca akıllara insanların Pokemon avına çıkmayı, yeni bir ilişkiye tercih ettikleri anlamı çıkıyor tabi.

Pokémon-date-tinder-1-671x530

Kısa sürede teknoloji dünyasının en sıcak gündemi olan Pokemon Go sadece Tinder’ı geride bırakmadı tabi ki. Yine Similar Web verilerine göre günlük aktif kullanıcı sayısında Twitter’ı yakalamış görünüyor. Hatta ivmeye bakılacak olursa çok kısa bir sürede geçeceği de aşikar.

Pokemon Go uygulamasının giderek popülerleşmesi ve aktif kullanıcısının artması bir çok diğer platformun aktif kullanıcı sayısını doğal olarak düşürecektir. Uygulama içerisinde “paylaşım” özelliğinin pek olmaması da uygulama dışına çıkışları engelliyor. Yani Twitter’ın aktif kullanıcı sayısı düşerse bunun sorumlusu da Pokemon Go olabilir.

Poke<div class='adsense adsense-leadout' style='float:right;margin:12px'><script async src=

́mon-date-tinder-2-672x530" width="672" height="530" srcset="http://www.aslihankaymaz.com/wp-content/uploads/2016/08/Pokémon-date-tinder-2-672x530.png 672w, http://www.aslihankaymaz.com/wp-content/uploads/2016/08/Pokémon-date-tinder-2-672x530-300x237.png 300w" sizes="(max-width: 672px) 100vw, 672px" />

Yakın zamanda Pokemon Go x kullanıcı sayısına y günde ulaştı, bir ülke olsa dünyanın kaçıncı büyük ülkesi olurdu verilerini de görmeye başlarız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir