Perispri

Dışarıdan bakıldığında çok elit, kaliteli duran Perispri adlı mekanın geçtiğimiz haftalarda Balat’ta yaşadığım tatsız olaydaki baş kahraman olması beni o kadar rahatsız etti ki, kalkıp bir kaç paragraf yazmalıyım dedim.

Perispri adını daha önce hatırı sayılır kez duydum. Bir tesir bırakıyor üzerinizde ister istemez. Uğramalıyım diyorsunuz. Üstelik de benim gibi fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız gidilmesi, görülmesi gereken yerlere Perispri’yi ekliyorsunuz. Balat’ta bulunan mekan tesadüfen fotoğraf çekmek için gittiğim bir sokağın başındaydı. Adını bile okumadan dışarıdan buranın farklı bir aurası olduğuna karar verdim. Kapıdaki tabelayı okuduğumda Perispri adı beni aslında şaşırtmamıştı. Burası tam da orasıydı.

Çok güzel bir barı, mistik bir havası vardı Perispri’nin… Neyse masal gibi anlatmayayım daha fazla 🙂 Dışarıdan görünüşü sizi yanıltmasın. İçeride kaba saba bir yığın insan müsvettesi sizi bekliyor. Yukarıya çıkıp bir şeyler içelim dedik. Kuzenim de var üstelik. Saat 16:15 belki daha erken. Aynen dialogu iletiyorum:

Garson: ‘Merhabalar. 2 kişi miyiz? ‘

Ben: ‘Evet.’

Garson: ‘Akşam yemeği için değil mi?’ (Saat daha 5 bile değil, kalkmış akşam yemeği diyor 🙂 )

Ben: ‘Hayır, sadece bir şeyler içip kalkacağız.’

Garson: ‘Maalesef akşam y

emeği servisimizi açtık. Kabul edemiyoruz.’ (ÇAT)

Evet. İşte bu kadar kaba, tabir-i deyimi ile insan görünümlü varlıkların, kapıdan sizi çevireceği bu mekana geldiyseniz yanlış yerdesiniz. Böyle işletmelere para kazandırıp baş tacı eden bizleriz. Gitmeyin. Tavsiye de etmeyin.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir