Garenta Rezaleti

Günlerden perşembe. Bir haftadır İstanbul yine yakıyor. Yanıyoruz. Bunaltıcı derecede sıcak. En kötüsü nem var. Fırsat bu fırsat kaçalım dedik bir yerlere. Uzun yol da çok severiz, rotamız Cunda – Ayvalık. Akşamları rakı – balık. Gitmişken gezmemek de olmaz oraları. Araç şart. Dağ tepe bayır yokuş ne varsa aşacağız diye düşünüyoruz ya hani. Araç kiralayalım derken güvendik Garenta’ya. Bu zaman da şahıs olsun, firma olsun güvenmek zor. Hele ki her şey bu kadar kapitalist düzende, ticarete odaklı iken.

Garenta ismini ilk kez duydum, ama yabancı gelmedi. Hatta sosyal medya kanallarından bir hayli didikledim hesaplarını. Onaylanmış profilleri bile var. ? Buradan bize zarar gelmez diye düşünüyorduk bizde haklısınız. Keşke adını hiç duymayacağımız bir kurum olsaydı; Garenta. Çünkü profesyonellik ve hizmet kalitesi, bizim sokakta hizmet veren Ahmet amcanın bile X Rent a Car firmasından çok daha berbat. Berbat kelimesini vurgulayarak ısrarla bold yaptım.

Sevgili Garenta firması, bir günlük araç kiralama bedelini aracı aldığınız saatten 24 saat sonrası içerisinde teslim edilmek üzere geçerli kılıyor. Buraya kadar sorun yok sanıyorum. Kadıköy Garenta Şubesi’nden 17:45 saatinde kiralanan bir araç söz konusu. Ayvalık – Cunda dönüşümüzde aracı gerek genel müdürlük, gerekse şube yetkililerini arayarak Atatürk Havalimanı Garenta Şubesi’ne 21:30’a kadar bırakabileceğimizin teyidini alıyoruz. Bu durumda bizde 80 TL alacaklarını söylüyorlar kendileri genel müdürlükten. Kadıköy Garenta Şubesi ise 87 TL diyor, 21:30’u geçerse 130 TL alacaklarmış. Eee zaten tüm güne kiraladığımız bedel bu.

Erkek arkadaşım yetişmek için trafiği yara yara var gücüyle gaza basıyor. Kaza yapmaktan bile kıl payı kurtulduk diyelim. Stres diz boyu. Saat 21:25’te Airport AVM’de yer alan Garentaya varıyoruz. Kuyrukta teslim edilmeyi bekleyen 10 araç var. Her birinin işlemleri 1 dakika dahi sürse ediyor bize 20:35. Acelemiz olduğunu ve vaktimiz geçerse fazla para ödeyeceğiz diyoruz, tolerans tanırız idare ederiz diyorlar. İşlem halleden personel sayısı 1. süpermarketlerde minimum 2 kasa açık oluyor. Rent a Car firmasından bahsediyoruz. Hiç mi personeliniz yok vardiyalı çalıştıracak? Hani siz koskoca Garentasınız ya.

Sıra bize geldiğinde şaka gibi bir cevap aldık. “Saat 21:30’u geçtiği için 131 TL talep ediyoruz, çünkü buradaki aldığımız kayıtlara göre aracın teslim edilme saatinin 21:30 olması gerektiği yazıyor.” diyor ilgili personel. Biz bu aracı 17:45’te kiraladık ama. ? Elimizde buna dair belgeler de var. Konuşma kayıtlarımız da. Kısacası bast

ık gittik, personel saygısız ve küstah hiç mi bakmıyorlar işe alırken. Madem 131 TL veriyoruz. 20 saat daha kullanma hakkımız var beleşe. İnsanları yolma olur da bu kadar olmaz. Resmen sizi soyuyor. Saatlik de düşmüyor aradaki farkı 3 4 saat sonra teslim etseniz ertesi günün bedelini alıyor.

Neyse bir yerler de Garenta ismini görürseniz oraya pek itibar etmeyin kısacası. Gidin köşedeki Ahmet amcanın, Mehmet abinin adı duyulmamış firmasından araba kiralayın. En azından böyle aptal bir muamele görmüyorsunuz onlardan.

Comments

  1. Cevapla

    Benim evimin önünden anahtarla arabayı çaldılar.Yedek anahtar veya daha önce bir şekilde kopyalanmış anahtar ile.Arabanın orjinal anahtarını polis raporunu herşeyi eksiksiz yerine getirmeme rağmen sigortadan para alamayınca bana aradılar.Üstelik çalınma görüntülerini bile kendim elde ederek hem polise hemde garentanın kendisine ben verdim ve kendi yolladığım görüntüleri kullanarak beni suçladılar.Araç anahtarla çalındı evet ama bu anahtar ya onların yedek anahtarı yada kopyalanmış bir anahtar.Diyeceğim şu ki benim başıma gelen başkasının başına gelmeyecek diye bir garanti yok.Garenta zaten bu işte kesinlikle ve kesinlikle tekel değil.onlarca alternatifi hemde ondan kat kat daha iyi hizmet veren firmalara yönelsin insanlar.Hiçbir yerde araç araç bulamadıysanız garenta yerine gidin merdiven altı yerlerden kiralayın garenta kadar inanın başınız ağrımaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir