Elektronik Menü Çılgınlığı

Aslında tam olarak adı bu mu diye düşünmedim değil. Evet, geçtiğimiz haftasonu Ataşehir taraflarında keşfettiğimiz Huqqabaz adlı mekanda bir teknoloji delisi olarak ilk ilgimi çeken şey mekanın ambiyansını bir yana bırakacak olursak tam da bu oldu.

O ne güzel bir buluştur. Gözümüz garson arayadursun, siparişleri tek tıkla bu sistem üzerinden verebiliyoruz. Zaten tıklım tıklım, içeri girmek için sıra bile bekliyorsunuz. Gerçi bu durum hem Emirhan Huqqa’da hem de Kuruçeşme Huqqa’da mevcut. Sıra beklemeden girdiğimiz tek bir gün hatırlamıyorum. Siz de hatırlamıyorsunuz değil mi ? 🙂 Bakın ne kadar ortak noktamız varmış. Neyse şaka bir yana, en azından artık sipariş verme sorun olmuyor. Personel sadece siparişinizi masanıza getiriyor., tek tıkla Bir nargile tutkunu olarak, ‘Köz İste’ butonuna ayrıyeten bittim.

tp://www.aslihankaymaz.com/wp-content/uploads/2017/03/maxresdefault-1024x576.jpg 1024w, http://www.aslihankaymaz.com/wp-content/uploads/2017/03/maxresdefault-300x169.jpg 300w, http://www.aslihankaymaz.com/wp-content/uploads/2017/03/maxresdefault-768x432.jpg 768w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />

Adamlar bahşiş sistemini bile buna eklemiş. Daha ne olsun. En başta biraz kurcalamak ve çözmeniz ortalama 5 dk’nızı alacak tabii. Fakat sistemi anlamakta zorlanırsanız bu konuda gelip size yardımcı oluyorlar. Sistem geliştirilebilir, güzelleştirilebilir. Ek opsiyonlara da yer verebilir. Çok kurcalamadım, mutlaka bir bug olmalı diye de aklımdan geçirmedim değil. Böyle güzel inovatif gelişmeleri daha çok görmeyi istiyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Darısı diğer mekanların da başına diyelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir