Apple’dan Yeni Bir Ekran Patenti Daha!

Teknoloji devi Apple’ın ekran teknolojileri üzerine aldığı patentlere bugün bir yenisini daha eklendi. Ancak bu seferki patent yeni bir ekrandan fazlasını içeriyor.

Son günlerde ardı arkasına aldığı patentlerle adından sıkça söz ettiren Apple, bugün bu patentler arasına bir yenisini daha ekledi. Bu seferki patent ise yeni bir ekran teknolojisinden çok daha öte.

Özellikle yeni amiral gemisi iPhone 8‘de, gecikmeli de olsa, OLED ekrankullanma kararı alan Apple, anlaşılan o ki bu ekranların katlanabiliryapısından da sonu kadar faydalanmak istiyor.

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz bu yeni patent, temelde rulo şeklinde katlanabilir ekrana sahip bir akıllı telefona ait. Parşömen vari bir yapısı olan bu cihazın, ekranı saklayan rulo kısımlarında donanım bileşenlerininde konumlandırıldığı belirtiliyor.

Cihazla ilgili orya çıkan patentte belirtildiğine göre her bir silindirinüzerinde bulanan gelişmiş kame

ra sensörleri sayesinde, 3 boyutlu ortam taraması da yapılabilecek. Ayrıca yine patentte belirtildiği üzere cihazın ekranı kolay kullanılabilmesi adına istenildiği an sertleşip ve daha sonra esneyebilen bir yapıda olacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir